Локомотив (ГО) започна с победа защитата на титлата си

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) започна с победа защитата на титлата си в мъжкото хандбално първенство. "Железничарите" спечелиха като гости на Левски в Българене с 33:31 (18:16) в среща от 1-ия кръг на новия сезон в "А" РХГ за мъже.

След равностойно начало гостите от Локомотив взеха аванс от 9:6 в средата на първото полувреме и до почивката поддържаха преднина от 2-3 гола. Домакините от Левски бяха по-активни в началото на втората част и успяха да изравнят за 19:19 в 34-ата минута, като равенството се запази около пет минути до 22:22. Последва силен период за Локомотив, който направи серия от три безответни попадения за 25:22, а след това постепенно увеличи аванса си до 30:25 преди последните 10 минути, в които не допуснаха да бъдат застигнати.

Шумен 61 започна с победа новия сезон в мъжкото хандбално първенство

Вчера пък вицешампионът Шумен 61 също стартира успешно кампанията, след като вчера надделя над домакина НСА с 30:23 (13:11). В другите две срещи от първия кръг в събота бронзовият медалист от предишната кампания Осъм разгроми в Ловеч гостуващия Чардафон (Габрово) с 40:26 (19:10), а Добруджа спечели домакинството си на новака Раховец 2008 (Горна Оряховица) с 31:26 (16:9).

Последната среща от кръга ще се играе следващата неделя (6 октомври), като другият новак Пирин 64 (Гоце Делчев) ще домакинства на бургаския Фрегата. Спартак (Варна) пък почива на старта на сезона.