Българските състезатели се класираха на финалите на световното по спортна аеробика

Българските състезатели си осигуриха участие на финалите след първия ден на квалификациите на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и за жени в Пезаро (Италия).

В категория индивидуално жени Борислава Иванова зае осмо място в пресявките с 20.100 точки и ще спори за разпределението на медалите утре. Първа е японката Китадзуме Рири с 21.100 точки.

Националите направиха официална подиум тренировка преди Световното по спортна аеробика

Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Борислава Иванова се класираха за финала при тройките, след като се наредиха пети в квалификациите с 20.238 точки. С най-висока оценка са румънците Ристя Клаудия, Манта Леонард и Тавок Даниел - 20.600.

Общо седем медала за България от Световното първенство по спортна аеробика в Пезаро

При тройките в пресявките участваха 41 отбора, а при жените - 64 състезателки.

Утре шампионатът на планетата продължава с квалификациите в категория смесени двойки и индивидуално мъже с участието на Христо Манолов индивидуално и на двойки заедно с Борислава Иванова, както и с финалите при тройките и жени индивидуално. В неделя са финалите на смесени двойки и индивидуално мъже.