Ривър Плейт елиминира Видал и компания на 1/4-финалите в Копа Либертадорес

Ривър Плейт е първият полуфинал в тазгодишното издание на Копа Либертадорес. Аржентинският гранд спечели с 1:0 домакинството си на Коло Коло и с общ резултат 2:1 продължава напред. Единственото попадение на "Монументал" отбеляза Факундо Колидио в 16-ата минута.

"Милионерите" зарадваха феновете си за втори път в рамките на няколко дни, след като през уикенда триумфираха със същия резултат и в голямото дерби срещу Бока Хуниорс.

В състава на Коло Коло личаха имената на ветераните Артуро Видал и Маурисио Исла. През седмицата Видал се закани, че ще вкара гол и ще помогне на отбора си да стигне до полуфиналите, но не успя да изпълни заканата си.

Ривър Плейт започна агресивно и поведе в 16-ата минута, когато Сантиаго Симон прати топката в наказателното поле към непокрития Колидио, а той разстреля отблизо Емилиано Амор.

През второто полувреме наставникът на домакините Марсело Гаярдо върна отбора си доста назад, но Коло Коло не създаде почти никакви положения и напусна турнира.

Останалите полуфиналисти ще станат ясни след изиграването на реваншите в двойките Флуминензе - Атлетико-МГ, Ботафого - Сао Пауло и Фламенго - Пенярол.