Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Блестящо начало за Спарта (Прага)

Спарта (Прага) започна по впечатляващ начин участието си в Шампионската лига. Шампионът на Чехия спечели с 3:0 домакинството си на РБ Залцбург. Спарта няма загуба вече 27 поредни мача във всички турнири, като последното поражение бе от Ливърпул в Лига Европа в средата на март.

Спарта започна вихрено и поведе още във втората минута. Каан Кайринен откри резултата от добавка, след като Бласвич бе отразил силен удар на Хараслин. Чехите продължиха да нападат и създадоха още положения. Олатунжи бе близо до втори гол, но ударът му с глава прати топката покрай вратата.

Домакините позволяваха на съперника да владее топката, но когато я загубеше, организираше прекрасни бързи атаки и създаде още възможности за гол. След половин час игра Залцбург стигна до добра ситуация, но Йео стреля покрай вратата, а по-късно и Дедич не бе достатъчно точен. Австрийците имаха по-добър период, но малко преди почивката допуснаха втори гол. Едно изритване на Панак се превърна в прекрасно подаване, тъй като защитата на гостите не се ориентира добре. Алатунжи успя от въздуха да насочи прекрасно топката към далечния ъгъл и удвои преднината на Спарта.

След почивката чехите се справяха с опитите на съперника да се върне в мача, а в 58-ата минута сложи край на интригата. Залцбург загуби топката в собствената си половина, Олатунжи намери Лачи, а той финтира няколко пъти преди да прати топката в мрежата. Това попадение съвсем пречупи гостити и Спарта можеше да спечели и с по-голям резултат.