Супер Меси се завърна с два гола, Суарес си изкара наказание

Носителят на осем златни топки - Лионел Меси, се завърна в игра за клубния си Интер Маями при победата с 3:1 срещу тима на Филаделфия Юниън в редовен мач от американската Мейджър Лийг Сокър. Звездният клуб на Дейвид Бекъм стигна до успеха след пълен обрат, след като изостана заради попадението на Микаел Уре (2'), но два гола на самия Меси (26', 30') и един на Луис Суарес (90'+8') оформиха крайния резултат.

Лионел Меси вече има на сметката си 15 гола и 15 асистенции, отбелязани в 19 различни мача в МЛС, което го направи най-бързо записалия това постижение в историята на американското първенство.

Той бе извън терените на клубния футбол от 1-ви юни насам, тъй като имаше ангажименти с родната си Аржентина на турнира Копа Америка, който "гаучосите" спечелиха за втори пореден път. Меси обаче контузи по време на форума, който се проведе именно в САЩ и му се наложи да отложи завръщането си в Интер Маями.

Меси поднови тренировки с Интер Маями

Интер Маями вече си гарантира участие в плейофите, като сега целта е Меси и компания да спечелят и първото място в Източната конференция след края на редовния сезон. Към момента те вървят успешно към реализацията на този план, имайки преднина от цели десет точки пред втория Синсинати при равен брой изиграни мачове. Филаделфия от своя страна изостава на три точки от 9-ото място, което дава право на участие в предварителен плейоф за определяне на последния участник на 1/8-финалите.

Гостите изненадаха амбициозния си съперник и нанесоха ранен удар след по-малко от 120 секунди игра, когато Микаел Уре откри резултата.

Изоставането вдъхнови домакините за бърз обрат, който сториха около половин час след първия съдийски сигнал с попадения на Меси. Дългоочакваният момент се случи в 26-ата минута, когато световният шампион от Мондиал 2022 в Катар получи подаване на границата на наказателното поле и навлезе в него след елегантен финт. Вече от вътрешността на пеналтерията играчът на Итер Маями нанесе неспасяем удар и изравни резултата.

Само четири минути по-късно бърза атака на домакините завърши с подаване по земя в наказателното поле, където около точката за изпълнение на дузпи Меси намери топката и от движение матира стража на Филаделфия - Андрю Рик.

Момчетата на Херардо Мартино затвърдиха абсолютната си доминация през втората половина на откриващото полувреме и с трети гол, който бе дело на Луис Суарес, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че попадението не е било редовно и домакините останаха с минимална преднина.

През втората част неудачите за Суарес продължиха и той си изкара нелеп жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на Интер Маями. Междувременно футболистите на домакините продължиха с грубостите и още цели трима в розови спортни екипи получиха официално предупреждение. Сред тях бе и самият Меси, а Джак Елиът бе единственият от Филаделфия, който бе маркиран в "жълто".

Суарес все пак се реваншира за картона, който получи и окончателно уби интригата в 8-ата минута на добавеното време с гол, който този път бе признат за редовен, а асистенцията направи Меси.

До края на редовния сезон Интер Маями има да изиграе още 5 мача, като първият от тях е съвсем скоро на 19-и септември (четвъртък) от 2:30 часа българко време срещу Атланта Юнайтед. Останалите са срещу Ню Йорк Сити (21.9; 21:00), Шарлът (29.9; 2:30), Кълъмбъс Крю (3.10; 2:45) и Торонто (5.10; 23:00).