Спартак (Пд) надигра Марица и спечели дербито на Югоизток

Днес в Пловдив се състоя един от най-емблематичните мачове под Тепетата - дербито между Марица и Спартак. Гладиаторите спечелиха срещата с 2:0 като гост в сблъсъка от 7-ия кръг на първенството в Югоизточната трета лига. Венцислав Гюзелев (32) беше точен за гладиаторите през първата част, а през второто полувреме Свилен Щерев (62) наказа бившия си отбор пред над 400 зрители.

"Жълто-сините" домакини определиха цена на билетите от 5 лева, а двубоят беше ръководен от пловдивския рефер Георги Иванов.

В 19-ата минута пред Спартак се откри златна възможност за гол, която Свилен Щерев пропиля. Той получи топката в наказателното поле и стреля директно към вратата, но Начев се намеси и изби в корнер. В 31-рвата минута Марица отговори с удар на Александър Праматаров от фаул, който беше точен, но твърде слаб. Веднага Спартак организира контраатака, при която Тодор Тодоров беше изпуснат на левия фланг. Той показа добра скорост и пусна успореден пас по земя към наказателното поле. На втора греда се бе позиционирал Венци Гюзелев, който беше просто задължен да отбележи и не допусна грешка.

Спартак видимо играеше по-добре от своя противник и се чувстваше по-добре на терена. През втората част няколко далечни удара преминаха над вратата на Начев. В 62-рата минута Свилен Щерев наказа бившия си отбор. Той получи по десния фланг и с удар към далечния ъгъл преодоля Петър Начев за втори път, а до края резултатът остана непроменен.

Стартови състави:

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 4. Атанас Ташолов, 16. Димитър Пройчев, 18. Даниел Спасов, 21. Георги Михайлов, 15. Христиан Димитров, 10. Теодор Фърков, 7. Филип Колев, 9. Георги Трифонов, 8. Александър Праматаров, 17. Валери Домовчийски

СПАРТАК: 1. Кристиян Милушев, 11. Владимир Айтов, 3. Васил Василев, 6. Сами Мехмедов, 4. Александър Димов, 88. Пламен Цончев, 13. Кръстьо Милев, 8. Свилен Щерев, 77. Тодор Тодоров, 10. Венцислав Гюзелев, 7. Ариф Ферадов;