Григор Димитров и Новак Джокович застават пред медиите преди супермача помежду си

Австралия не успя да стигне до гол пред 80 хиляди в Джакарта

Австралия не успя да запише победа и във втория си мач от световните квалификации. “Кенгурата” завършиха 0:0 при гостуването си на Индонезия пред 80 000 зрители в Джакарта.

Наставникът на австралийците Греъм Арнолд направи пет промени след шокиращата домакинска загуба с 0:1 от Бахрейн на старта на квалификациите преди няколко дни. Сред титулярите бе талантът на Байерн (Мюнхен) Нестори Иранкунда.

Австралия доминираше през целия мач, но не създаде много голови положения. Гостите стигнаха до поредица от ъглови удари, а централният защитник Хари Сутар създаваше хаос в защитата на съперника, но и това не помогна. 18-годишният Иранкунда беше в сърцето на най-добрата атака на “кенгурата”. В 34-ата минута той удари греда след мощен удар от дистанция.

Австралийците са само с една точка след първите си два мача в група “С”. Лидер в групата в момента е Саудитска Арабия, който днес спечели с 2:1 гостуването си на Китай след обрат и гол на Хасан Кадиш в 90-ата минута. По-късно днес Япония се изправя срещу Бахрейн в сблъсък на единствените два отбора в тази група, които стартираха с победа в първия кръг.

В група “А” Република Корея спечели с 3:1 гостуването си на Оман, а капитанът Хюн-Мин Сон се разписа в 82-ата минута, за да изведе гостите напред. Йордания също спечели с 3:1, но като гост на Палестина, като срещата се игра в Малайзия. Узбекистан пък постигна успех с 3:2 като гост на Киргистан в група “А”. В тази група Северна Корея и Катар направиха 2:2.