Загуби за българите и доминация на световния шампион в откриването на турнира по StarCraft II в Стара Загора

Най-големите имена в света на StarCraft II показаха на какво са способни в първия ден на турнира Bellum Gens Elite в Стара Загора. В откриващите сблъсъци се видя класата на всички състезатели, като световният шампион Clem доминира още в първия си мач, а двамата българи загубиха рано и ще трябва да преминат през потока на загубилите.

Утре предстоят четвъртфиналите при победителите от днес и първите мачове при елиминационния поток, част от който са и двамата българи.

Световният шампион от тазгодишния Мондиал в Рияд, Саудитска Арабия - теранът Клемент "Clem" Депланш, подчини шведският зерг Мартин "Fjant" Кофман с 2:0 на Oceanborn LE и Alcyone LE. С прекрасна игра зарадва феновете в Стара Загора и загатна за готовността си да си тръгне с корона и от града на липите.

Най-големите звезди в StarCraft вече са в България!

Утре французинът ще срещне кореецът Solar. В двубоите при победителите преди това сили ще мерят Reynor - Lambo, ShoWTimE - trigger и SKillous - Oliveira.

При губещите българите msmr и Nitix ще срещнат съответно Gerald и Fjant. Освен това Harstem ще срещне Kelazhur, а Stats - французина DnS.

Преди това двубоите от шампионата откриха големият италиански състезател и шампион от IEM Катовице 2021 Рикардо "Reynor" Ромити и българинът Михаил "msrm" Михайлов в стил зерг срещу зерг.

29-годишният състезател на BSLesports грабна първия триумф в целия турнир Oceanborn LE.

След това обаче италианският му съперник от BASILISK показа класата си и набързо съумя да сътвори обрат, и заради формата на двубоите - Best of 3 - Crimson Court LE и Amphion LE, продължи в следващия кръг, където ще срещне победителя от двойката Lambo и Gerald.

Германският зерг Юлиян "Lambo" Бросиг се пребори без особени затруднения с полския протос играч Матеуж "Gerald" Будзиа при резултат 2:0 след успех на Oceanborn LE и Site Delta LE.

По този начин се заформи и първият четвъртфинал при потока на победителите между Reynor и Lambo. msmr и Gerald пък са първата двойка от елиминационния поток.

В третия мач Тобаяс "ShoWTimE" Сиебер, който е носител на трофея от WSC 2016 във Франция, надхитри победителя от GSI 2016 Кевин "Harstem" Конин след 2:1

Нидерланецът грабна Oceanborn LЕ, но германският му опонент си върна равенството в Crimson Court. Всичко се реши на Alcyone LE, който ShoWTiMe прибра без проблем,.

Първият теран играч за деня Диего "Kelazhur" Шуимер, познат още като "Неймар" в света на SC II, бе победен от силния канадски протос Юн "trigger" Хонг с 0:2 на Post-Youth LE Oceanborn LE.

Така вторият 1/4-финал при победителите ще бъде между протоните ShoWTiMe и trigger, докато Harstem и Kelazhur ще играят за място в турнира.

В битка между протоси се сблъскаха корейската звезда Ким "Stats" Де-Йеоб и Никита "SKillous" Гюревич. Състезателят на Liquid бързо продължи напред след лекции на Oceanborn LE и Goldenaura LE.

Шампионът от IEM Катовице през миналата година - китаецът Ли "Oliveira" Пейнан, играещ с расата теран победи тотално Адриен "DnS" Боует 2:0 на Oceanborn LE и Amphion LE. Така той ще срещне SKillous в 1/4-финала.

За финал българинът Пейчо "Nitix" Иванов не събра сили да се справи със силния кореец Канг "Solar" Мин-су в мач между двама зергове.

За съжаление на българските фенове родният геймър загуби, а така и двамата наши участници станаха част от потока на загубилите, след като Solar го надигра с 2:0 на Oceanborn LE и Goldenaura LE. Победата на Solar означаваше, че именно той ще играе със световния №1 Clem.