Първа победа за Ботев (Враца), Септември с четвърта загуба в efbet Лига

Ботев (Враца) постигна първи успех за сезона в efbet Лига. Отборът на Тодор Янчев надигра с 2:0 Септември (София) в мач от петия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Браян Переа (34-дузпа) и Мартин Бачев (45).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от София. В 13-ата минута Мартин Смоленски отправи страхотен шут от далечна дистанция, но стражът на Септември изби с една ръка в корнер.

В 32-ата минута бранителят на столичани Мартин Христов игра с ръка в наказателното поле, а след преглед с ВАР главният съдия Валентин Железов посочи бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който без проблеми откри резултата.

В 45-ата минута Мартин Смоленски можеше да накаже Димитър Шейтанов, но ударът на юношата на ЦСКА бе отразен от стража.

В последните секунди на първата част Мартин Бачев вкара красив втори гол. След ъглов удар за домакините, топката бе избита и върната отново в наказателното поле от Мартин Ачков. Кълбото попадна в краката Мартин Бачев, който с перфектен удар матира Шейтанов.

В 63-ата минута Мартин Смоленски пробва удар от трудна ситуация, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на Септември.

Десет минути по-късно Федерико Бариос трябваше да се намесва, след като Михаил Полендаков стреля от дистанция, но той изби.

В 79-ата минута Септември бе близо до попадение, Мартин Моран стреля, но Давид Суарес се справи и не позволи това да се случи.

В последните секунди на срещата Страхиня Керкез получи червен картон, след като спря откъсващ се нападател на врачани. Това бе и последната интересна ситуация от битката в efbet Лига.

По този начин врачани приключиха негативната си серия, записвайки първа победа. Септември пък остава на дъното без нито една на сметката си.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:0

1:0 Браян Переа (34-дузпа)
2:0 Мартин Бачев (45)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов, 24. Мартин Смоленски, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 18. Кубрат Йонашчъ, 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степанавичус, 4. Франк Есума, 15. Бертранд Фредерик, 14. Виктор Очаи