Локо (София) изкова победа в центъра на София, Септември го закъса

Локомотив (София) победи с 1:0 като гост Септември в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Красимир Станоев бе точен за "железничарите" още в началото на срещата.

С успеха си днес Локомотив (София) събра седем точки в актива си и вече е на четвърта позиция. Септември от своя страна записа трета поредна загуба и все още е без актив и без отбелязан гол.

Първата възможност за гол бе в полза на гостите, след като Красимир Станоев стреля силно с левия крак, но ударът му мина покрай гредата.

В десетата минута все пак Станоев откри резултата. Полузащитникът получи топката от Светослав Диков и след като се освободи елегантно от Мартин Христов прониза Шейтанов.

До края на първата част играта бе равностойна, но чистите положения пред двете врати липсваха.

През втората част мачът продължи да е равностоен, като в края на срещата Септември бе близо до изравняване, но удар на Бертранд Фурие мина покрай вратата.

В последните минути на мача пък Локомотив остана с човек по-малко, след като Доналдо Аска получи втори жълт картон. Това обаче не попречи на крайния успех с Локомотив на стадион "Васил Левски".

СЕПТЕМВРИ 0:1 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)
0:1 Станоев (10)

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 7. Дросев, 26. Христов, 13. Керкез, 19. Митков, 28. Ландри, 10. Ачол, 24. Джордан, 11. Михайлов, 17. Беманга, 14. Да Силва

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 5. Пицолис, 12. Франко. 4. Димов, 3. Атска, 31. Станоев, 15. Иванов, 13. Рапосо, 8. Славчев, 18. Диков, 47. Ламбезе