Добро второ полувреме донесе три точки на Локомотив (Пд) в Стара Загора

Локомотив (Пловдив) надви Берое с 2:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора Жулиен Лами (58) и Христо Иванов (88) бяха точни за гостите. Главен съдия на срещата бе Драгомир Драганов.

В 29-ата минута шут на нападателя на гостите Жулиен Лами не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Берое получи дузпа, която беше отменена. Драгомир Драганов посочи бялата точка, но веднага я отмени заради вдигнат флаг за засада на Сантиаго Годой, който бе спънат в наказателното поле. ВАР веднага потвърди решението.

Полувремето завърши с удар в аут на Жорди Говеа. Той не намери очертанията на вратата след изпълнение от фаул. Втората част започна с удар на Георги Каракашев от далечна дистанция, който беше твърде слаб, за да затрудни Артур Мота.

В 51-рвата минута Винисиус Белоти завъртя технично топката към обратния ъгъл, но Мартин Луков показа класа и с блестящ плонж парира удара. Две минути по-късно отново Луков беше над всички. Сантиаго Годой бе забравен на втора греда. Нападателят пое топката и стреля към вратата, но вратарят на Локомотив спаси тима си с една ръка.

В 58-ата минута Локомотив стигна до гол като от нищото. Николас Пенев пое топката на левия фланг и центрира към наказателното поле, където Жулиен Лами изпревари Скуадроне и от трудна позиция обърна топката с глава към вратата за 0:1.

В 67-ата минута се откри нова възможност пред Локомотив. Димитър Илиев намери Христо Иванов, а халфът шутира без забавяне, но топката мина покрай гредата. В 79-ата минута Мартин Луков направи трето много важно спасяване след удар на Годой.

В 88-ата минута Христо Иванов сложи точка на спора с втори гол във вратата на Берое. Карлос Алгара изчисти лошо топката с глава. Кълбото попадна право на крака на Христо Иванов, който инстинктивно стреля и се разписа.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ 0:2
0:1 Жулиен Лами (58)
0:2 Христо Иванов (88)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Осиер Исаса, 3. Хуан Саломони, 4. Франко Рамос, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорджи Говеа, 9. Сантиаго Годой, 12. Винисиус Де Соуса, 17. Хуан Пинеда, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов;

ЛОКОМОТИВ: 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев, 99. Жулиен Лами;