Стеф Къри: Живея за такива моменти

Стеф Къри най-сетне се развихри на Олимпийските игри в Париж и след като в първите си четири мача не беше на познатото ниво, вкарвайки общо 29 точки, лидерът на Голдън Стейт Уориърс изригна с 36 при 9/14 стрелба от тройката при драматичната победа на САЩ над Сърбия с 95:91 на полуфиналите във френската столица.

Къри и ЛеБрон поведоха САЩ към финала след невероятен обрат срещу Сърбия, Краля пренаписа историята

“Когато започнеш да играеш здраво в защита, това обикновено захранва и нападението ти. Сърбите вкараха някои невероятни стрелби през първото полувреме и трябва да им отдадем дължимото за това. Много добър отбор са. Гледал съм много мачове на националния ни отбор и този беше един от най-специалните.

От началото на турнира бях доста посредствен при стрелбата, но това в никакъв случай не вреди на самочувствието ми. На старта на двубоя имах доста свободни пространства и се възползвах от тях. Вкарах няколко стрелби и започнах да се водя по ритъма”, заяви Къри, след което се върна към тройката си, с която донесе преднина на САЩ при 87:86. “Аз живея за такива моменти - за тези мигове, в които бележа важни стрелби. Най-важното е да останеш спокоен и да не мислиш колко и как си стрелял в течение на двубоя”, заяви Стеф след двубоя.

Кевин Дюрант: Господ се беше вселил в Стеф

Американците заличиха пасив от 17 точки в хода на мача, като Къри бе основното им оръжие в офанзивен план. Легендарният стрелец записа второто най-добро постижение за точки в един мач в олимпийската история на Щатите, като се нареди веднага след Кармело Антъни и неговите 37 точки за по-малко от 15 минути срещу Нигерия в Лондон 2012.

“Не играехме най-добрия си баскетбол в хода на мача. През цялото време бяхме на едно-две притежания от това да променим ритъма на играта. Усещахме го. Имаше един момент в третата част, когато започнахме да си мислим дали те ще спрат да вкарват тези трудни стрелби. Първите четири минути от последната част промениха всичко. От началото на подготовката ни си говорехме как защитата ни ще ни изстреля напред. Можем да вкарваме много точки, но можем ли да спрем противниците си в защита? В рамките на 30 минути не успяхме, но в крайна сметка осъзнахме как да го направим.

Това е красотата на националния ни отбор в турнирите на ФИБА. Всеки мач е съвсем различен и се надявам в събота всички да допринесат достатъчно. Надявам се да спечелим турнира и след това да погледнем отново към този мач и към това предизвикателство, което получихме от Сърбия. Ще го запомним завинаги просто заради факта, че губехме през цялото време и се завърнахме в края”, добави Къри.

Финалът между САЩ и Франция ще се проведе утре вечер от 22:30 часа българско време в зала “Аккор Арена” в Париж.