Шампионът Франция бе детрониран на 1/4-финалите в Париж, легендарният Никола Карабатич прекрати кариерата си

Олимпийският шампион и домакин Франция отпадна от мъжкия хандбален турнир в Париж 2024, след като загуби от Германия с 34:35 (17:14, 12:15, 5:6) след продължение в мач от 1/4-финалите.

Това бе последен мач в славната кариера на легендарния френски хандбалист Никола Карабатич, който получи аплодисменти от привържениците и играчите на двата отбора. Той се оттегля с 16 титли на Франция, четири на Германия и две на Испания. Карабатич има и три олимпийски титли и по четири от европейски и световни първенства.

Въпреки че водеше с 29:27 в края на редовното време, Франция получи два гола в последните 13 секунди и така бе форсирано продължение. Германците водеха в допълнителната 10-минутна част, но Франция изравни 34:34 само 15 секунди преди края. Ренарс Ушчинс обаче вкара при оставащи четири секунди по часовник и изпрати германците на полуфиналите.

Франция няма да бъде в последната четворка на хандбалния турнир на Олимпийски игри за първи път от 20 години насам. Германците пък ще се изправят срещу отбора на Испания, който днес също спечели след продължение - 29:28 (8:12, 17:13, 4:3) срещу Египет.

Останалите два мача от четвъртфиналите също ще бъдат проведени днес. Дания ще срещне Швеция, а Норвегия ще се изправи срещу Словения.