Австралия изхвърли Сърбия от Олимпиадата

Женският национален отбор на Австралия победи с 85:67 (26:19, 22:13, 24:16, 13:19) Сърбия в четвъртфинален сблъсък от баскетболния турнир на Олимпиадата в Париж. Така участието на сръбкините в надпреварата приключи, а австралийки продължават към полуфинала.

Срещата започна добре за баскетболистките на Австралия, които след 10 минути игра си осигуриха преднина от 7 точки, а до почивката тя набъбна до 16 точки. След паузата те продължиха да налагат темпото си, правейки аванса си 24 точки преди заключителната четвърт. Въпреки че сръбкините успяха да я спечелят с 19:13, това се оказа крайно недостатъчно за обрат.

За Австралия Алана Смит завърши с 22 точки, по 18 вкараха Джейд Мелбърн и Кайла Джордж.

Йована Ногич беше най-резултатна за Сърбия със 17 точки, 14 добави Анжела Дугалич, а 10 наниза Ивана Рача.