Нигерия се справи с Австралия на Олимпиадата

Женският национален отбор на Нигерия победи със 75:62 (18:17,23:11, 10:19, 24:15) Австралия в първия си мач от баскетболния турнир на Олимпиадата. В следващия си мач от първата фаза нигерийките ще се изправят срещу Франция, а австралийките ще срещнат Канада.

Срещата във френския град Лил започна изключително равностойно, като първите 10 минути дадоха заявка за истинско дерби. Още във втората част обаче нещата вече не изглеждаха точно така. Баскетболистките на Нигерия взеха нещата в свои ръце и на почивката се оттеглиха с комфортен аванс от 13 точки. След паузата обаче австралийките се върнаха в играта, надигравайки в тази част съперничките си с 19:10 и намалявайки пасива си в резултата само на 4 точки преди заключителната четвърт. В нея обаче символичните домакини доминираха изцяло и не позволиха на Австралия отново да наложи темпото си, поздравявайки се с първи успех.

Езине Калу беше най-резултатна за Нигерия с 19 точки, а 14 наниза Промис Амукамара.

За Австралия Алана Смит завърши с 15 точки, а 13 добави Сами Уиткомб.