Боряна Калейн: Готова съм на 110%, надявам се да имам късмет

Боряна Калейн е една от големите надежди на България за медал на Олимпийските игри в Париж. 23-годишната ни грация записа със златни букви името си в историята на художествената гимнастика, след като на Европейското първенство в Баку през 2023-та стана абсолютна шампионка на Стария континент - титла, която страната ни за последно спечели 29 години по-рано. На Игрите в Токио 2020 Калейн завърши пета и сега е готова за своя олимпийски реванш.

"Златните момичета" на България отлетяха за Париж

"Има много голямо вълнение, защото това е едно много чакано състезание от всеки един професионален спортист. Тръгвам спокойна, с увереност, че съм си свършила добре работата в залата. Пожелавам си да имам малко късмет и да го покажа и на състезанието.", заяви тя пред камерата на bTV преди да се качи на самолета за френската столица.

Калейн не скри, че след Токио 2020 мисълта отново да бъде на олимпийските игри е била с нея всеки ден.

“Още след Токио си казах, че ако продължа да тренирам, ще е за цял олимпийски цикъл, а не просто за за някакво състезание. През цялото това време мислех за тези олимпийски игри. В последните дни се бях фокусирала върху това, което правя в момента - върху тренировките, върху това какво мога още да доусъвършенствам в залата, така че да се получи максимално добре и на състезанието. Надявам се просто да имам късмет и да успея го покажа.

Медалът е мечтата на всеки спортист. Искам просто да успея да си изиграя съчетанията по най-добрия начин, другото е Божа работа!. Готова съм на 100%, даже на 110%!", категорична е Боряна.

“Надявам се да се прибера от Париж удовлетворена и щастлива от това, което съм постигнала”, завърши грацията ни.