Украйна измъкна драматична победа над Мароко с човек по-малко и съвсем завърза групата

Украйна постигна драматична и много важна победа с 2:1 над Мароко във втория мач за двата отбора от група B на олимпийския турнир по футбол при мъжете. Успехът дойде с гол в последните секунди на двубоя, а той бе още по-ценен заради факта, че украинците играха с човек по-малко от 63-ата минута след директен червен картон на Володимир Салюк.

Украйна откри резултата в 22-рата минута, когато Максим Брагару проби и подаде към Дмитро Крискив, който отблизо простреля простреля мароканския вратар Мунир. Нещата обаче се усложниха значително за укранците през втората част. В 63-ата минута Володимир Салюк задържа в наказателното си поле откъсващ се марокански играч и след преглед с ВАР главният съдия го изгони с директен червен картон. Дузпата бе изпълнена перфектно от Софиан Рахими, който изравни за 1:1 и хвърли в екстаз многобройните марокански фенове на стадион “Жофроа Гишар” в Сент Етиен.

До края на двубоя и двата тима си размениха по една опасна ситуация, но драмата дойде в последните секунди на двубоя. В осмата минута на даденото от съдията десетминутно продължение украинците нанесоха своя удар. Резервата Олеф Федор навлезе опасно в наказателното поле на Мароко и пусна успореден на вратата пас, а Игор Краснопир засече за 2:1 и донесе драматичната победа на тима си.

Аржентина се отърси от шока с Мароко в първия мач и се върна на победния път

Така ситуацията в групата се завърза още повече, след като и четирите тима имат победа и загуба след първите два мача. В последния решаващ кръг Украйна ще играе с Аржентина, а мароканците ще срещнат Ирак. Любопитното е, че украинците бяха в подобна ситуация и в групата си на Евро 2024, където в крайна сметка след въртележка отпаднаха заради най-лошата си голова разлика.