Вихрен продължава с победите в контролите

Вихрен (Сандански) победи с 1:0 Пирин (Гоце Делчев) в контрола. Единственото попадение реализира Антон Карачанаков в 40-ата минута. Това бе четвърти пореден успех за футболистите на старши треньора Николай Николов след 7:0 срещу Спартак (Склаве), 2:1 срещу Беласица (Петрич) и 2:1 срещу Пирин (Разлог).

Интрига имаше в първите минути, след като Павел Головодов от състава на Пирин (Гоце Делчев) два пъти остана сам срещу вратаря на Вихрен, но Котев спаси и двата последвали удара.В 40-ата минута Георги Иванов асистира отляво и Антон Карачанаков реализира единственото попадение.

През второто полувреме санданчани играха много силно и създадоха още много положения. Голмайсторът Карачанаков остана три пъти сам срещу вратаря, но два пъти предпочете да подаде на свои съотборници.

При едно от положенията капитанът за Вихрен в този мач Руслан Иванов буквално от 5-6 метра вместо да прати топката във вратата я спря неволно и пропусна да удвои резултата.

Даниел Пехливанов също имаше две ситуации, но вратарят на тима от Гоце Делчев се справи.

В последните минути Павел Головодов си изкара два жълти и съответно червен картон за реплики срещу съдията.

Въпреки ранния начален час на контролата, на трибуните присъства благодетелят на Вихрен Константин Динев, както и емблемата на Гоце Делчев Димитър Макриев.

Следващата проверка на Вихрен е в сряда (24 юли) в Сандански срещу Брегалница (Щип), а два дни по-късно е последната контрола – срещу Гранит (Владая).

Стартов състав на Вихрен: Костадин Котев, Любослав Любомиров, Раиф Мурадов, Георги Коричков, Георги Иванов, Венцислав Бенгюзов, Руслан Иванов, Даниел Пехливанов, Антон Карачанаков, Методи Костов и Калоян Тодоров (през второто полувреме влязоха всички останали налични футболисти).