Левски допусна първи голове, но не се даде в шоу с израелци

Левски завърши 2:2 в последната си контролна среща - с Макаби (Нетаня), преди старта на новия сезон. "Сините" играха добре и създадоха немалко положения за гол, но и допуснаха първи попадения в своята мрежа през лятото. Игор Златанович от гостите откри резултата с точен удар в 39-ата минута. В началото на второто полувреме сръбският нападател увеличи преднината на израелците. В 62-ата минута Марин Петков вкара красив гол и намали. След 120 секунди Цунами изравни с глава и фиксира крайния резултат.

Преди проверката "сините" представиха своя отбор пред публиката на стадион "Георги Аспарухов". Точно в 19:00 часа под звуците на Freed from Desire един по един започнаха да излизат футболистите на Станислав Генчев, обявявани по уредбата от DJ Марти Джи.

Левски представи новите играчи

Последни на игрището се появи капитанът Цунами и неговите подгласници Марин Петков и Келиан ван дер Каап. След това на терена излезе треньорският щаб.

Диджей скандализира с въпрос към публиката на "Герена"

Срещата започна в леко темпо под все още греещото слънце над София. В 15-ата минута вратарят на Макаби (Нетаня) трябваше да се намесва след удар по тревата на Евертон Бала.

Футболистите на Левски със страхотен жест към талант на ЦСКА - София

В 22-ата минута отборът от Израел създаде първата опасност пред рамката на "сините". Хърватският вратар Матей Маркович обаче следеше ситуацията и с ефектен плонж успя да избие коварен изстрел на Бар Коен.

Последва добър пробив на Евертон Бала, който завърши с финтове и опит за удар в наказателното поле на израелците. Малко след това националът Марин Петков шутира опасно, но вратарят на Макаби успя да спаси.

В 39-ата минута гостите поведоха в резултата. Акция отдясно завърши с подаване към централния нападател Игор Златанович, който беше оставен сам на стрелкова позиция пред вратата на Матей Маркович. Последва изстрел на сърбина, който се спря в мрежата - 1:0 за Макаби. Това беше първият гол, който отборът на Станислав Генчев допусна в предсезонната подготовка.

22 Левски 2:2 Макаби (Нетаня)

Скоро след това Александър Колев можеше да изравни. Новото попълнение на "сините" намери топката с глава след центриране отдясно, но вратарят Омер Нир'он спаси майсторски, след което се израдва бурно. Така Левски пропусна да изравни.

В началото на второто полувреме хората на Станислав Генчев потърсиха гола, но в крайна сметка получиха такъв в своята врата. В 53-ата минута Игор Златанович се измъкна зад защитата на "сините" и с премерен удар отново намери мрежата - 2:0 за Макаби (Нетаня).

Левски отговори бързи и решително. В 62-ата минута Карлос Охене намери Джавад Ел Джемили, който пък подаде на Марин Петков, намиращ се на десетина метра от вратата. Последва премерен удар с левия крак на национала и гол за "сините".

Не бяха изминали 120 секунди след попадението на Петков, когато Цунами посрещна с глава центриране отдясно и топката отново беше във вратата на Макаби (Нетаня) - 2:2.

В 83-ата минута един от новите в Левски - Мустафа Сангаре, можеше да вкара ефектен гол с глава, но гредата спаси вратарят на Макаби Томер Царфати. Така последният съдийски сигнал дойде при 2:2 и Левски мисли вече за своя първи официален мач - срещу Локомотив (София) в еfbet Лига.

Левски 2:2 Макаби (Нетаня)

0:1 Игор Златанович (39)
0:2 Игор Златанович (53)
1:2 Марин Петков (62)
2:2 Цунами (63)

Стартов състав:

Левски: 44. Матей Маркович, 21. Алдаир, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Александър Колев.

Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев