Ботев отбелязва годишнина от голяма победа

На днешния ден през 1962 г. Ботев побеждава Левски с 6:1 насред София, като това е най-тежката загуба на "сините“ у дома. Двубоят от 26-ия кръг на "А" Републиканска футболна група се играе на Националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Ботев (Пловдив) подготвя сериозни трансфери

Георги Харалампиев открива още в 10`, Христо Илиев – Патрата седем минути по-късно успява да изравни резултата. В края на полувремето Динко Дерменджиев – Чико отново извежда пловдивчани напред в резултата.

През второто полувреме Ботев доминира и бележи гол след гол. Георги Попов – Тумби реализира в 61` за 3:1, а Чико в 70` окончателно убива интригата. "Канарчетата" обаче не спират дотук. Тумби вкарва пети гол в 78`, а Иван Занев в 84` оформя крайното и историческо 6:1.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Михаил Карушков, Райно Панайотов, Георги Чакъров, Виден Апостолов, Райко Стойнов, Иван Занев, Динко Дерменджиев, Георги Харалампиев, Иван Сотиров, Стоичко Пешев, Георги Попов (Георги Разложки)