Аржентина се измъчи срещу Еквадор, но стигна полуфиналите

Отборът на Аржентина стигна до драматична победа срещу тима на Еквадор с 5:3 след изпълнение на дузпи в 1/4-финален мач от Копа Америка. Мачът свърши при равенство 1:1, а при изпълненията от бялата точка “албисилесте” се наложиха с 4:2. Лисандро Мартинес (35') откри за аржентинците, а късен гол на Кевин Родригес (90'+2') прати мача в следващ етап.

В срещата взе участие и бившият футболист на ЦСКА - София - Жорди Кайседо. Той започна на резервната скамейка и се включи в самия край на мача, като можеше да се разпише в добавеното време, но ударът му не бе насочен правилно и мина встрани от вратата. След това се реваншира за пропуска и вкара при дузпите в ключов момент, запазвайки поне временно шансовете на отбора си за победа, но след това неговите съотборници се провалиха.

Първият четвърт час имаше двупосочен характер, като дори еквадорците имаха няколко възможности да шокират именития си съперник. Сармиенто получи чудесно подаване в наказателното поле и само перфектната намеса на Емилиано Мартинес запази равенството.

Последва натиск от страна на "албисилесте" и в 27-ата минута Енцо Фернандес нацели гредата. Осем минути по-късно падна и първото попадение в мача, когато след изпълнение на корнер топката стигна до Лисандро Мартинес, който засече с глава. Еквадорският страж Александър Домингес изби, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че го е направил чак след като коженото кълбо е преминало голлинията.

Доминацията на световните шампиони продължи в следващите минути и малко преди края на полувремето Фернандес се размина с нова възможност, като този път стреля в аут и пропусна шанса да даде стабилен аванс за отбора си на полувремето.

Пропускът можеше да се окаже фатален, тъй като в средата на втората част играчите на Еквадор получиха шанса да изпълнят дузпа. Валенсия обаче стреля в гредата и резултатът остана непроменен.

Късметът не бе на страната на момчетата на Лионел Скалони в добавеното време, когато инкасираха попадение. Коварно изпълнение на Кевин Родригес хвана неподготвена аржентинската отбрана и резултатът бе изравнен. Това бе първи гол във вратата на Аржентина на ниво Копа Америка от предходното издание на турнира, когато на полуфиналите Луис Диас от Колумбия наказа "гаучосите".

След това двубоят премина в етап на изпълнение на дузпи, където нещата съвсем можеха да се объркат за отбора на Аржентина, който защитава титлата си. Първият 11-метров наказателен удар изпълни Лионел Меси, който вместо да поведе съотборниците си към успеха, стреля в гредата.

Нататък обаче се прояви един друг лидер - Емилиано Мартинес, който отчая съперника още при първата дузпа, изпълнена от Анхел Мена.

Това даде импулс на нататъшните изпълнители на "албисилесте" и оттук нататък те бяха безпогрешни от бялата точка. В целта стреляха Хулиан Алварес, Алексис Мак Алистър, Гонсало Монтиел и Николас Отаменди, а още един пропуск за съперника направи Алан Минда.

Джон Йебоа и Жорди Кайседо вкараха след това, но техните попадения не бяха достатъчни, за да компенсират фантастичните реакции на Мартинес.

Напълно заслужено вратарят на световните шампиони получи приза за Играч на мача.

На 1/2-финалите отборът на Аржентина ще играе с победителя от двойката между Венецуала и Канада.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!