Българка спечели европейската титла по фехтовка

Ралица Гаджева европейски шампион по фехтовка за деца до 14 год. Този уикенд 28-30 юни Унгарската столица стана домакин на кулминацията за сезона U 14 Circuit Будапеща. Освен за състезанието деца от 9 националности се събраха да споделят своята страст към един уникален спорт – фехтовката. В състезанието взеха участие 50 деца от 32 клуба.

Ралица Гаджева е състезател на фехтовален клуб Младост с треньор Антонио Иванов. На 5 г. избира фехтовката пред балета. Започва с научаване на стойката и крачките. Харесва фехтовката защото е различен и динамичен спорт, който развива психиката и техниката. За първи път се явява на състезание на 7 г. Има множество медали от Европейски и национални състезания. 12 кратен държавен шампион. Поканена е да участва в предаването на БНТ 3 „Аз съм“ посветено на талантливи млади хора в България. Мечтае да отиде на Олимпиада и да спечели златен медал.

Ралица започна с 4 победи в груповата фаза на състезанието. За влизане в 32-ка се изправя срещу Niadzialek Hanna GBP където побеждава с 15:7. За 16-ка с 15:13 побеждава Rezi Luisa GER. За класиране сред най-добрите 8 безапелационно с 15:4 побеждава Vinci Greta ITA, отново следва безапелационна победа с 15:7 срещу Puskaric Julia GER. На полуфинал се изправя срещу Elif Zeren TUR резултатът е 15:10 за Ралица. И следва финалът срещу Paulsen Luisa GER 15:9 и златен медал, купа и Европейски шампион Ралица Гаджева, клуб Младост.

Дора Христова от спортен клуб по фехтовка Младост със сребърен медал в класирането до 13 год.