Стаматова започна с победа участието си на турнир в Сърбия

Юлия Стаматова започна с победа участието си на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката, която е поставена под номер 6 в схемата, победи Алесия Попеску (Румъния) с убедителното 6:1, 6:1 за 81 минути. За място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу победителката от мача Саманта Имбо Нлога (САЩ) и квалификантката Тара Михайлевич, която е представителка на домакините.

Друга българка Яна Стоянова не успя да преодлее първия кръг. Тя отстъпи с 2:6, 4:6 от рускинята Екатерина Казионова, която е седма в схемата на надпреварата.

Още две родни състезателки участват в основната схема Ани Вангелова и Дия Евтимова. Вангелова ще се изправи срещу преминалата през пресявките украинка Анастасия Запаринюк, а Евтимова ще играе срещу друга квалификантката Миряна Йованович от Сърбия.