Медведев спаси сетбол, преодоля Боржеш в Хале

Даниил Медведев започна успешно преследването на първата си титла за годината на АТР 500 турнира на трева в Хале (Германия). Успехът на руския тенисист дойде след спасен сетбол в първата част срещу Нуно Боржеш при 5:6. В крайна сметка поставеният под №3 Медведев се измъкна от трудната за него ситуация и спечели със 7:6(4), 6:4 след час и 31 минути игра.

“Беше наистина труден мач, първият ми на трева тази година. Но дадох всичко от себе си и почувствах, че в края на мача и двамата подобрихме много играта си, така че това е нещо хубаво”, коментира Медведев.

Петият в света руски тенисист спечели само пет точки повече от опонента си (74-69), но спаси пет от шестте точки за пробив, пред които се изправи, и това му донесе победата. Финалистът на Откритото първенство на Австралия и на “Мастърс”-а в Париж вече има баланс от 22-1 срещу играчи извън топ 20 през този сезон.

Боржеш пък така и не успя да вземе първата си победа над играч от Топ 10 в кариерата си и вече има 8 загуби срещу тенисисти от такъв ранг.

В следващия си мач Медведев ще играе с първата ракета на Китай Жижен Жанг, който отстрани Себастиан Офнер със  7:6(8), 6:7(3), 6:4.

В последния мач за деня петият поставен Хуберт Хуркач елиминира Флавио Коболи със 7:5, 7:6(2).

Полската звезда наниза 19 аса и спечели 80% от точките на първи сервис. Във втория кръг негов съперник ще бъде австралийският квалификант Джеймс Дъкуърт или бразилецът Жоао Фонсека.

Участващият с “уайлд кард” Доминик Кьопфер победи Феликс Оже-Алиасим след 6:4, 4:3 и отказване на канадеца заради травма в лявото бедро.

В друг мач Фабиан Марожан победи Роман Сафиулин със 7:5, 4:6, 6:1 и в следващия кръг ще играе със световния №1 Яник Синер, ако италианецът преодолее Талон Грийкспор.

Друг италианец Лоренцо Сонего мина през Миомир Кецманович със 7:6(6), 7:6(5) и му предстои сблъсък с Александър Зверев или квалификанта Оскат Отте.