Несебър разгроми Родопа и се изкачи в професионалния футбол

Едноименният тим на Несебър ще играе от новия сезон в професионалния футбол, след като преди малко разгроми на своя стадион Родопа (Смолян) с 6:1. Срещата е от последния 38-и кръг на Югоизточната Трета лига. Гостите с шестима юноши в състава, бяха лесна плячка за първенеца. Той премахна интригата още до почивката.

Никола Гавов откри резултата, десетина минути след началото. Стоянчо Велинов удвои в 18-ата минута. В 38-ата пък Никола Гелин направи резултата класически. Четвърт час след почивката Нуретин Пюскюлю вкара четвъртия гол. Кристиян Парашкевов покачи на 5:0 в 74-ата минута. Радослав Терзиев реализира шестото попадение. Накрая Радостин Самуилов фиксира окончателното 6:1.