Драма в Мюнхен, Сърбия измъкна точка от Словения след гол в 95-а минута - на живо от Германия

Ново фиаско! ЦСКА 1948 отне титлата, а сега и Европа на ЦСКА - София, голям скандал и бой на стадиона

ЦСКА - София е аут от Европа за сметка на ЦСКА 1948! Това стана факт след бараж между двата отбора в последен за сезона мач от efbet Лига, който бе спечелен от футболистите на Валентин Илиев с 2:0 и така те взеха последната българска евроквота за сезон 2024/2025. Неделко Пишчевич откри резултата в 30-ата минута, а в 53-ата Педриньо удвои.

60 ЦСКА - София 0:2 ЦСКА 1948

Така година след като ЦСКА 1948 направи 1:1 срещу този съперник на "Армията", с което свали ЦСКА - София от първото място кръг преди края и на практика му отне титлата, днес изхвърли своя опонент и от Европа.

Развитието на днешната среща не се хареса на феновете от сектор "Г" и малко преди края на двубоя част от тях нахлуха на терена, започнаха да трошат всичко, до което се докоснат и се нахвърлиха на малкото излезли полицаи, което наложи прекратяване на сблъсъка. Вандалите подгониха и футболисти на двата отбора, които пък на спринт се прибраха в съблекалнята.

Двубоят бе прекратен за около четвърт час, след което бе доигран. Запалянковците за малко не линчуваха и новият изпълнителен директор на клуба Стоян Орманджиев, но все пак разумът надделя и до физическа саморазправа не се стигна.

Иначе домакините бяха без Густаво Бусато и Фернандо Каранга. Двамата изтърпяват дълги наказания заради червени картони. В тяхно отсъствие Евтимов започна на вратата, а Линдсет бе "фалшива" 9-ка предвид липсата на типичен централен нападател.

Гостите също бяха без класически таран, тъй като Сердюк остана на пейката, а неговото място бе заето от капитана Радослав Кирилов, който пропусна гостуването на Славия в понеделник.

Домакините осъществиха продължително разиграване след началния съдийски сигнал, което завърши с опасен шут отдалеч във втората минута, но Маринов изби в корнер. След неговото изпълнение Линдсет бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но в аут.

ЦСКА 1948 отговори с изстрел на Педриньо след центриране от корнер и разбъркване в 6-ата минута, който попадна в ръцете на Евтимов.

В 17-ата минута Хайнц пробва да изненада Маринов с удар под ъгъл, но прати топката над напречната греда.

От началото на срещата ЦСКА - София владееше доста повече топката, но на няколко пъти отвори сериозни пространства за бързите нападатели на ЦСКА 1948. При едно от тях в 30-ата минута Талис овладя отляво и центрира в малкото наказателно поле. Там Санянг изпусна Пишчевич, който откри резултата.

Само 180 секунди по-късно Вион центрира от фал почти от центъра на терена, гостуващата отбрана проспа ситуацията и изпусна Петров, който прониза Маринов с глава. Страничният рефер не вдигна флага и първоначално попадението бе зачетено, но след преглед с ВАР се оказа, че капитанът на "червените" е отбелязал от засада.

В 40-ата минута гостите осъществиха поредна контраатака. Кирилов получи отляво навлезе в наказателното поле на съперника и шутира в близкия ъгъл по земя, а Евтимов първоначално изби, след което догони топката и я улови.

Три минути по-късно Евтимов направи нова ключова намеса, избивайки в корнер опасен шут на Талис от 18-19 метра.

В заключителните секунди на даденото от рефера триминутно продължение ЦСКА 1948 като по чудо не вкара второ попадение. Педриньо преодоля Вион и Юга, след което нахлу в наказателното поле и отправи силен шут по земя от 12-13 метра, който се отби в дясната греда, разходи се през цялата голлиния и излезе в аут.

ЦСКА - София пробва да наложи натиск в началото на втората част, но в 53-ата минута получи нов гол. Юга фаулира Педриньо. Бразилецът се нагърби с изпълнението на нарушението и отправи шут от 25 метра, който изненада Евтимов и се заби под напречната греда.

Четири минути след това Скаршем стреля от границата на наказателното поле, а Маринов улови след леко колебание.

Последва двойна смяна в лагера на домакините. Чорбаджийски и Турицов влязоха на местата на Юга и Санянг, а двамата напуснали получиха освирквания от сектор "А".

Четвърт час преди края на редовното време Евтимов отрази още един опасен шут на гостите, а след него се заформи сериозно меле в наказателното поле, но в крайна сметка то бе прекратено заради засада.

В ответната атака Кареасо отправи удар, който Маринов без проблем улови.

Последва нападение на ЦСКА 1948. Гостите разиграха добре, а Кирилов се откъсна очи в очи с Евтимов леко под ъгъл, но ударът му излезе в аут. В 79-ата минута футболистите на Вальо Илиев пропуснаха още едно положение, този път чрез резервата Илиев.

Малко преди края на двубоя феновете на ЦСКА - София от сектор "Г" нахлуха на терена, започнаха да трошат всичко, до което се докоснат, нахвърлиха се и на малкото излезли полицаи, което наложи прекратяване на сблъсъка. Вандалите подгониха и футболисти на двата отбора, които пък на спринт се прибраха в съблекалнята.

Четвърт час по-късно запалянковците се успокоиха и двата отбора излязоха на терена, за да доиграят мача.

В 90-ата минута резервата Сердюк се откъсна от центъра фронтално сам срещу Евтимов, но би в тялото на вратаря, а след карамбол топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Илиев се разходи като на парад в наказателното поле на противника и шутира, а Евтимов отново отрази. Секунди по-късно и Йосков пробва рефлекса на противниковия страж, който пак спаси.

До края на двубоя ЦСКА 1948 без проблем удържа своята преднина и заслужено извоюва квота за Лига на конференциите, което се оказа историческо постижение, тъй като за първи път 7-мият в класирането печели бараж срещу тим от първата шестица.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦСКА 1948 0:2

0:1 Неделко Писчевич 30
0:2 Педриньо 53

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 15. Вион, 13. Кордоба, 6. Петров, 3. Санянг, 21. Юга, 26. Кареасо, 14. Хайнц, 7. Скаршем, 11. Фаетон, 10. Линдсет

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 2. Перейра, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 22. Даскалов, 28. Пишчевич, 9. Карагарен, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Кирилов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!