Пирин и Хебър не се победиха, но съдбата им е в техните ръце

Отборите на Пирин и Хебър не излъчиха победител, завършвайки наравно 0:0 в мач от Трета група на efbet Лига. Двубоят на стадион “Христо Ботев” беше ръководен от Ивайло Стоянов.

Срещата беше от изключителна важност и за двата отбора, тъй като можеше да определи съдбата им на елитни отбори. Към момента и двата тима са сериозно застрашени от изпадане, какъвто е и Ботев (Враца). Все пак Пирин и Хебър държат съдбата в своите ръце, като при победи за двата отбора в последния кръг и грешна стъпка на Ботев благоевградчани ще останат в елита, а пазарджиклии ще играят бараж. Ботев Враца пък ще напусне елита при подобен сценарий.

Двата състава вече се срещнаха три пъти през сезона - два за шампионат и един за Купата на България. За първенство Пирин спечели с 2:1, а след това двата тима завършиха наравно 1:1. За Купата пък триумфира Хебър с 2:1.

В 18-ата минута мощен шут на Н'зи попадна в обсега на Ковальов, но вратарят показа, че внимава. Двата тима много трудно достигаха до положения пред противниковата врата. В 58-ата минута Николас Пенев заложи топката за Н'зи, който отново нанесе силен удар, но и този път Максим Ковальов беше последна преграда пред гола. Три минути по-късно Диаманка с Николай Бодуров на гърба си влезе в наказателното поле. Последва изстрел на нападателя, който премина покрай гредата.

В 78-ата минута късметът не беше с Хебър. Появилият се от резервната скамейка Атанас Кабов тръгна да се надиграва сам срещу четирима и успя да насочи удар към вратата, който разтресе напречната греда. Заслуга има и Максим Ковальов, който закачи топката с върха на пръстите си.

В края на мача Ковальов спря и удар на Збун, с което двата тима приключиха срещата при нулево равенство.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:0

Стадион: „Христо Ботев”, Благоевград

Рефер: Ивайло Стоянов

ПИРИН: 12 Максим Ковальов, 4 Айуб Абу, 38 Александър Дюлгеров, 6 Андрей Йорданов, 18 Арно Лузайадио, 7 Асен Дончев, 73 Венцислав Бенгюзов, 11 Иван Тасев, 77 Моду Диане, 5 Николай Бодуров, 29 Станислав Костов

Старши треньор: Олександър Бабич

ХЕБЪР: 1 Петър Дебърлиев, 43 Жоао Сеско, 24 Лазар Марин, 13 Архан Исуф, 75 Йохан Н'зи, 44 Николай Николаев, 84 Стилиян Тисовски, 99 Георги Каракашев, 9 Николас Пене, 17 Марк-Емилио Папазов, 29 Шейх Диаманка

Старши треньор: Любослав Пенев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!