Фратрия победи Вихрен и е на финал за купата на АФЛ

В Дряново, Фратрия (Варна) надигра Вихрен (Сандански) с 2:0 в полуфинал на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Успехът изстреля североизточния тим в битката за трофея срещу Академик (Свищов), елиминирал преди седмица Несебър след изпълнения на дузпи. В завършилия преди минути двубой, Фратрия заложи на бързи контраатаки с по няколко подавания. При една от тях Мартин Костадинов центрира и капитана Денис Васин с летящ плонж и с глава откри резултата в 28-ата минута. След попадението, Вихрен започна по-често да атакува. Рядко обаче достигаше до чисто голово положение. Секунди преди почивката, отново Костадинов подаде, но Янчо Андреев стреля високо над вратата на Вихрен. В началото на втората част, варненския тим имаше две възможности да вкара, но не сполучи. Постепенно футболистите от Сандански пренесоха играта пред противниковата врата. Създадоха опасна суматоха в 70-ата минута, но тя не доведе до нищо. В 75-ата минута, влезлия като резерва Християн Димитров пропусна да изравни. Секунди по-късно имаше нов критичен момент пред вратата на варненци. Най-добрата възможност за югозападния тим беше в 85-ата минута, когато при поредната суматоха, топката премина зад вратаря на Фратрия, но той бързо се обърна и я хвана. В даденото от съдията продължение стража на Вихрен спря с фаул противник и Ибрям Ибрям реализира отсъдената дузпа за окончателното 2:0.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!