Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Вихрен пречупи Рилски спортист в края

Вихрен постигна трудна, но много сладка победа над Рилски спортист. Срещата бе от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига, а победата за Вихрен дойде 4 минути преди края на срещата и укрепи отбора на третото място във временното класиране.

Самият мач започна лошо за домакините. Първо гостите буквално закъсняха,заради задръстванията в Кресненското дефиле и срещата закъсня със десетина минути. И второ - още в 3-тата минута титулярният бранител на домакините - нигериецът Даниел се контузи нелепо. През първата част футболистите на Вихрен упражниха натиск, но така и не стигнаха до чисти положения. Те имаха претенции и за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Даниел Пехливанов.

Второто полувреме започна с греда за Рилецо, а в 49-тата минута капитанът на домакините Александър Якимов вкара с глава след центриране от ъглов удар. В 61-та минута ,след грешка на бранителите на Вихрен Александър Георгиев изравни резултата. Това направи мача двуостър и едва 4 минути преди края Методи Костов-Джек вкара отново с глава,след великолепно центриране на Георги Иванов.

В следващия кръг Вихрен ще гостува на Балкан Ботевград, а Рилски спортист ще спечели служебна победа срещу Чавдар Етрополе.