Рулетката на дузпите остави България със сребро в Лигата на нациите по мини футбол

Националният отбор на България по мини футбол отстъпи на домакина Словакия във финалния двубой от турнира Лига на нациите, който се проведе в Галанта. Победителят беше определен след късна драма и дузпи, при които словаците се оказаха по-точни. Мачът беше предаван на живо в Sportal.bg.

В редовното време двата тима завършиха при резултат 1:1 - Адам Бомбич откри в 8-мата минута, а секунди преди края на срещата Добрин Петров (49') изравни. Домакините бяха безгрешни от бялата точка, а за "лъвовете" Дени Костадинов пропусна.

Двубоят беше много равностоен, въпреки че в по-голямата част Словакия имаше гол преднина. Родните национали стигнаха до битката за трофея, след като завършиха втори в групата. Селекцията на Николай Михов приключи надпреварата с една победа срещу Израел (6:3) и общо три загуби - две от домакините и една от Чехия.

В третата минута Филипов допусна грешка при изнасянето на топката, което позволи на играч в бяло да се откъсне очи в очи с Тодор Малинов, но родният страж се отличи със страхотна намеса.

120 секунди по-късно Дени Костадинов опита изстрел от дистанция, но топката беше уловена от вратаря на Словакия. В следващите минути футболистите на Николай Михов бяха по-опасните на терена, но противно на логиката, в осмата минута "белите" поведоха чрез Адам Бомбич, който завърши добре организирана атака.

Последваха две отлични спасявания на Малинов, който предотврати сигурни голове във вратата на "лъвовете". В средата на първото полувреме Бомбич можеше да реализира второто си попадение, но от чиста позиция стреля високо над целта.

До края на първата част словаците имаха още няколко добри възможности да удвоят преднината си, но стражът на България беше на ниво и резултатът се запази непроменен.

Първата ситуация след почивката се откри пред домакините, но и влезлият като резерва Димитър Каров действа много сигурно под рамката. В 28-мата минута Денис Иванов се озова на отлична стрелкова позиция и опита техничен прехвърлящ удар, но противниковият вратар също се намеси подобаващо.

Три по-късно Любо Генчев отправи коравен изстрел от малък ъгъл, който беше отразен от стража на Словакия. В 33-тата минута Каров направи блестящо двойно спасяване. 120 секунди след това футболист в бяло пропусна на празна врата.

В оставащото време "лъвовете" сериозно притиснаха своя противник и в 49-ата минута изравниха резултата. Добрин Петров се отличи със страхотни индивидуални действия и с техничен удар в долния ляв ъгъл направи 1:1.

Домакините реализираха и трите си дузпи, докато за България Дени Костадинов пропусна от бялата точка и по този начин родните национали останаха със сребърните медали.

Словакия 1:1 БЪЛГАРИЯ (3:1 при дузпите)

1:0 Бомбич (8)
1:1 Добрин Петров (49)