България загуби от Словакия

Отборът на България загуби с 1:2 от Славакия в мач от Лига на нациите по мини футбол. Попаденията реализираха Ярослав Репа (23), Николай Маринов (31) и Михал Крузлик (37).

Двубоят започна много по-добре за футболистите на Словакия, които доминираха, но Димитър Каров на няколко пъти се намеси, за да запази вратата си суха. Все пак в 23-ата минута след заучено положение капитанът Ярослав Репа откри резултата.

В последните секунди на първата част Николай Маринов можеше да изравни, но ударът му се отби в гредата.

Второто полувреме стартира с три отлични ситуации пред вратата на словаците, но стражът Пела показа класата си. В 31-ата минута Николай Маринов направи пробив, който завърши с прецизен изстрел, с който матира вратаря.

В 37-ата минута футболистите на Словакия си върнаха преднината в мача, след като Михал Крузлик успя с атрактивен удар да прати кълбото в мрежата. До края на срещата "лъвовете" се опитаха да се върнат мача, но не успяха да се справят със здравата защитата на домакините в турнира.

По този начин България ще изиграе още един мач днес, който ще стартира в 15:30 часа.