Далас детронира шампиона Вегас след победа в мач №7

Далас Старс детронира шампиона в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) за миналата година Вегас Голдън Найтс, след като се наложи с 2:1 у дома в решителния мач №7 между двата тима в първия кръг на плейофите за купа „Стенли“.

Двата тима изиграха един равностоен двубой в American Airlines Center в Далас, в който най-малките грешки бяха наказвани. Първото попадение в срещата дойде 14:34 след нейното начало, когато Уайът Джонстън отне шайбата в зоната на Вегас и прониза Ейдън Хил, за да изведе домакините напред в резултата.

Повече от 20 игрови минути по-късно Брет Холдън възстанови равенството, след подаване от страна на Уилям Карлсон, което остави на Холдън лесната задача да отклони шайбата в почти опразнената врата на Джейк Отинджър. Това равенство се запази до края на втората част, но само 44 секунди след нейното начало Радек Факса изведе отново домакините напред, след страхотен гол с бекхенд изстрел, който изненада Хил.

Това се оказа и победното попадение за тима на Далас, който във втория кръг на плейофите в Западната конференция ще срещне шампиона на НХЛ от преди две години Колорадо Аваланч. И в тази серия домакинсткото предимство ще бъде за „звездите“, които ще играят у дома в мачове - №1, №2, №5* и №7* и ще гостуват в срещи №3, №4 и №6*. Първият двубой от серията между Далас и Колорадо ще бъде в сряда от 4:30 часа сутринта българско време.

Снимки: Gettyimages