Севлиево надви Академик и се доближи до второто място

Отборът на Севлиево постигна победа с 1:0 над Академик (Свищов) в двубой от 31-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двата тима изиграха интересен двубой, макар и да нямат вече шансове за първото място. Единственото попадение вкара Стилиян Спасов през първото полувреме (13'), но то се оказа достатъчно домакините да грабнат трите точки. Дори и след тази загуба Академик остава на второто място, но позволи на Севлиево да се доближи опасно близо на само две точки. Срещата беше излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Резултатът беше открит още в 13-ата минута. Тогава домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а Стилиян Спасов с хубав удар през стената от играчи реализира за 1:0.

В 23-ата минута домакините можеха да удвоят резултата, след като Денис Георгиев прехвърли топката над вратаря на Академик. Защитник на гостите обаче успя да се намеси и изчисти от голлинията.

До края на полувремето двата тима продължиха да организират атаки и към двете врати, но без сериозни положения. Така домакините се оттеглиха с гол аванс след първите малко повече от 45 минути.

15 Севлиево 1:0 Академик (Свищов)

Второто полувреме стартира с добра възможност за Севлиево. В 56-ата минута при една от атаките Добри Петров центрира отляво по земя, а Макавеев скочи на шпагат и засече на близката греда. Кълбото обаче излезе в аут и резултатът остана непроменен.

С напредването на минутите гостите оказаха натиск в опит да вкарат изравнително попадение, но така и не се стигна до такова. Интересните положения почти липсваха и така Севлиево взе важен успех в борбата за втората позиция.

СЕВЛИЕВО 1:0 АКАДЕМИК

1:0 Стилиян Спасов (13)

Стартови състави:

Севлиево: 76. Христо Лалев, 5. Денислав Николов, 20. Иван-Йоанис Атанатос, 16. Георги Николов, 23. Уилфред Коуакоу, 10. Николай Георгиев, 7. Георги Недков, 45. Стивиян Макавеев, 93. Добрин Петров, 17. Стилиян Спасов, 14. Денис Георгиев;

Академик: 1. Християн Стоянов, 9. Благовест Величков, 23. Ивайло Тодоров, 3. Иван Ганев, 8. Калоян Митев, 10. Борислав Марков, 17. Петър Петров, 11. Андрей Цой, 42. Петър Петров, 19. Кристиян Иванов, 7. Димитър Николов.