Добруджа с жалба до Съдийската комисия: Някои не искат да влезем в Първа лига

Добруджа излезе с официална позиция, с която обяви, че е изпратил жалба до Съдийската комисия заради съдийството на двубоя с Дунав (Русе). Тимът от Добрич загуби в Русе с 0:2, но според “жълто-зелените” реферът Геро Писков е ощетил гостите.

Дунав сложи прът в елитните амбиции на Добруджа

Ето какво пишат от Добруджа:

Някои не искат Добруджа да влезе в Първа лига

ПФК Добруджа 1919 изпрати жалба до Съдийската комисия заради тенденциозно съдийство на мача с Дунав в Русе

ПФК Добруджа 1919 входира жалба до Съдийската комисия заради тенденциозно съдийство на мача срещу Дунав в Русе, което е повлияло коренно на игровата обстановка и развоя на резултата в двубоя, с което отборът на Добруджа е ощетен.

В жалбата са посочени две ситуации, в които главният рефер Геро Георгиев Писков е ощетил Добруджа.

Първата е в 14 -ата минута, когато последният в защитата на Дунав Галин Минков спира обещаваща атака на Добруджа, като грубо фаулира Георги Пашов. Главният съдия показва на Галин Минков само жълт картон, а според ПФК Добруджа, нарушението е за червен картон.

В 23-ата минута вратарят на Дунав Русе – Даниел Николов, чрез опасна и груба игра фаулира в наказателното поле футболиста на Добруджа Георги Пашов. Главният съдия не зачита нарушението и не отсъжда дузпа. Според ПФК Добруджа, за това нарушение в наказателното поле реферът е трябвало да отсъди 11-метров наказателен удар, а вратарят Даниел Николов да получи червен картон.

ПФК Добруджа се надява на адекватно решение от страна на Съдийската комисия и главният съдия Геро Георгиев Писков да бъде наказан.