Празникът на ПСЖ се отлага, аутсайдер изпусна победата на "Парк де Пренс"

Пари Сен Жермен пропусна идеална възможност още днес да си осигури третата поредна титла в Лига 1. Отборът на Луис Енрике не успя да победи гостуващия Льо Авър и дори трябваше да чака до последните секунди, за да се спаси от шокиращо поражение. Резервата Гонсало Рамош се разписа с глава дълбоко в добавеното време за крайното 3:3, след като парижани изоставаха с 1:3 малко преди края.

ПСЖ има аванс от 12 точки пред втория в класирането Монако, който е с мач по-малко. Кристофър Опери даде аванс на Льо Авър в 19-ата минута, но Брадли Баркола изравни в 29-ата, преди Андре Аю да смълчи за втори път феновете на "Парк де Пренс" в 38-ата. Абдулай Туре от дузпа в 61-ата доближи гостите до успеха, но ПСЖ намери сили за частичен обрат с попадения на Ашраф Хакими (78') и Гонсало Рамош (90+6')

Единствената загуба на парижани до момента е от Лион през септември. ПСЖ ще има възможност да си отмъсти на "хлапетата" във финала за Купата на Франция на 25 май, но по-голямата цел на отбора е Шампионската лига, където само след няколко дни предстои първата среща от полуфиналите срещу Борусия (Дортмунд).

Льо Авър допусна поражения в 4 от предишните си 5 мача в Лига 1, а с точката днес се изкачи на 15-о място в класирането, като с зъби и нокти ще се бори за оцеляването си.

Голямата звезда на домакините Килиан Мбапе беше сред резервите, а в предни позиции започна Рандал Коло Муани, подкрепян от Марко Асенсио, Усман Дембеле и Брадли Баркола. Марко Асенсио. Витиня и Уарен Заир-Емери си партнираха в средата на терена. На вратата застана ветеранът Кейлор Навас, а Джанлуиджи Донарума изобщо не беше в групата за мача. В защитата Луис Енрике гласувал доверие на Ашраф Хакими, Маркиньос, Данило и Лукас Бералдо.

За Льо Авър тримата нападатели бяха Жозуе Казимир, Андре Аю и Емануел Саби. В средата на терена за гостите действаха Усама Таргалин и Абдулай Туре, а Лоик Него и Кристофър Опери бяха поставени на двата фланга. Защитната линия беше съставена от петима футболисти, а под рамката бе Артур Десма. На пейката останаха Ясин Кешта и Далер Кузяев.

ПСЖ очаквано взе инициативата от самото начало, но няколко удара на Дембеле не попаднаха в очертанията на вратата, а шут на Заир-Емери беше блокиран от футболист на гостите. Увлечени в атаки, парижани допуснаха груба тактическа грешка в 19-ата минута. Левият халф на Льо Авър Опери беше оставен непокрит от Хакими и се възползва от хубавото подаване на Саби, пращайки топката зад гърба на Кейлор Навас.

След гола ПСЖ вдигна оборотите в търсене на бързо изравняване. То дойде в 29-ата минута след чудесно подаване на Заир-Емери и попадение на Баркола, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата. Преди това домакините отнеха топката пред наказателното поле и по отличен начин използваха грешката на съперника.

Футболистите на Луис Енрике продължиха да притискат съперника, но не извлекоха максимума от многото статични положения, които изпълниха в близост до вратата на Льо Авър. В 38-ата минута гостите отново завариха неподготвени бранителите на ПСЖ и вкараха втори гол. Негов автор стана Андре Аю, но не по-малка заслуга има Лоик Него, който овладя топката до тъчлинията и с пета намери своя съотборник.

На почивката Луис Енрике направи тройна смяна и на терена се появиха Мбапе, Канг-Ин Лий и Сени Маюлу на местата на Дембеле, Асенсио и Баркола. Домакините отново се настаниха в противниковата половина, но действията им в дефанзивен план бяха все така неуверени. След час игра Данило позволи на него да го изрепвари и вместо топката, ритна крака на унгарския национал в наказателното поле. След намесата на ВАР Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Льо Авър, а Абдулай Туре не сбърка от бялата точка.

Веднага след третото попадение Луис Енрике извади крайно неубедителния Коло Муани с Гонсало Рамош. Капитанът Маркиньос пък отстъпи мястото си на Милан Шкриняр, което беше ясен знак, че целта е той да бъде съхранен за двубоя с Борусия (Дортмунд) в сряда. Рамош се включи много добре и негов пас изведе Хакими очи в очи с Артур Десма в 78-ата минута. Мароканецът запази хладнокръвие и технично намали на 2:3.

Млако преди края на редовното време Гонсало Рамош също се озова на добра позиция и опита технично да копне топката над Десма, но стражът на Льо Авър спаси. Далечен удар на Витиня прати топката много над вратата, а същото стори и Маюлу. Така се стигна до последните секунди, когато Канг Ин-Лий центрира отдясно, а Рамош с глава оформи крайното 3:3.