Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Славия обърка сметките на Ботев за седмото място

Славия си тръгна с трите точки от Пловдив след успех с 1:0 срещу Ботев в първа среща от втората фаза на шампионата в efbet Лига. Галин Иванов (33) отбеляза единственото попадение за гостите, а "канарчетата" направиха няколко сериозни пропуска. При единия от тях Мартин Секулич нацели гредата от метър разстояние до голлинията. Пловдивчани и столичани са в групата, определяща отбора, който ще играе бараж за участие в европейските клубни турнири. Цел, която беше ясно заявена от ръководството на „канарчетата“. Ако ЦСКА 1948 спечели мача си с Арда, то "червените" ще изместят Ботев от седмото място още този кръг.

Добрата новина за наставника на Ботев Душан Керкез бе, че за сблъсъка със Славия на линия е капитанът Ивелин Попов, за когото това е мач номер 150 в елита на България. Попето изтърпя санкцията си за червения картон в първия полуфинал за купата срещу ЦСКА-София по време на визитата на Локомотив София (4:0).

Ботев (Пловдив) с последна тренировка преди Славия

Славия беше на косъм да попадне в групата с отбори, борещи се за своето оцеляване. Това обаче не се случи след успеха на Левски над Берое в предишния кръг. Така „белите“ ще играяха една идея по-освободено то своя съперник, който ще води люта битка с ЦСКА 1948 за седмото място.

В 8-ата минута Джеймс Ето'о пусна прекрасен разсичащ пас между Виктор Генев и Венцислав Керчев. Уме Емануел стартира и излезе на голова позиция, но ударът му премина покрай гредата. Четири минути по-късно Балоянис стреля много неточно от далечно разстояние. Домакините бяха отборът, който владееше по-дълго време топката и опитваше да изгражда постепенни атаки. В 21-рвата минута Брахими се обърна към вратата на Славия, но вместо да влезе към наказателното поле реши да стреля от далечна дистанция и сбърка.

В 25-ата минута Ботев и феновете на тима имаха претенции за дузпа към главния съдия Георги Давидов. Исак Соле влезе много остро в краката на Уме, но първо игра с топката и това спаси "белите". В 30-ата минута след скоростна атака и удар на Брахими можеше да се стигне до щастлив рикошет, при който топката да попадне във вратата на Светослав Вуцов. Късметът помогна на вратаря на Славия, а "канарчетата" стигнаха само до корнер.

В 33-ата минута гостите от София поведоха в резултата след много добро заучено положение. Изпълнението на корнер между Тони Тасев, Иван Минчев и Галин Иванов хвана неподготвена защитата на Ботев. Топката достигна до Галин Иванов, който се бе позиционирал около дузпата и с едно докосване матира Ханкич.

В 42-рата минута Соле мина като на парад през защитниците на Ботев. С технични движения той стигна до удар от добра позиция, но Ханкич реагира и предотврати сигурен гол. Минута по-късно Соле пробва мощен далечен удар, който премина над вратата на Ботев. След 30-ата минута определено "белите" заиграха по-добре.

В 50-ата минута Светослав Вуцов извърши нарушение срещу Мохамед Брахими. Георги Давидов веднага показа червен картон на вратаря, който бе последен човек. След намесата на ВАР Давидов преразгледа ситуацията и промени решението си, като показа жълт картон на вратаря и остави фаула за Ботев, което вбеси публиката на домакините.

В 59-ата минута удар на Мертенс премина покрай вратата. Четири минути по-късно Мартин Секулич направи непростим пропуск. Ивелин Попов постави топката на главата на нападателя, а той от метър до голлинията нацели страничната греда. В 80-ата минута Вуцов улови лесно удар на Нвачукву, насочен в тялото му. Пет минути след това Секулич отново пропусна да изравни. Балоянис центрира меко в наказателното поле, Ивелин Попов остана под топката, но тя стигна до Секулич, който вместо да шутира реши да подава и сбърка.

В третата минута на добавеното седемминутно продължение Вуцов предотврати сигурен гол, парирайки мощен удар на Нвачукву.

БОТЕВ - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Галин Иванов (33)

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич, 5. Джонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков;

Снимки: Startphoto