Ураганите пометоха Островитяните и са само на крачка от полуфиналите в Източната конференция на НХЛ

Каролина Хърикейнс притисна Ню Йорк Айлендърс до стената с трета поредна победа в серията им от първия кръг на плейофите в Източната конференция за Купа "Стенли". Ураганите пречупиха съперниците си с 3:2 като гости и се нуждаят от още само един успех, за да се класират за полуфиналите.

Финландецът Себастиан Ахо вкара гола на победата за тима от Северна Каролина във втората част на срещата. Важен фактор за успеха на гостите беше вратарят Фредерик Андерсен. Датчанинът отрази 29 удара към мрежата му, в това число и истинска канонада от изстрели в третата част, когато тимът му водеше с 3:2.

Брет Бърнс и Дмитрий Орлов вкараха в първия период за Каролина, като за 11 минути резултатът стана 2:0. Пиер Енгвал намали още преди да са изминали три минути от втората третина, а Брок Нелсън оформи крайното 3:2 в средата на същата част.

На вратата на гостите Иля Сорокин започна като титуляр за първи път в серията, но го извадиха след три гола от първите 14 изстрела. Семьон Варламов застана вместо него и спаси осем изстрела.