Ткачук помогна на Пантерите да спечелят мач №3 и да изтласкат Светкавиците до ръба

Отборите на Флорида Пантърс постигна трета победа срещу Тампа Бей и се нуждае от още само една, за да се класира за полуфиналите на плейофите за Купа “Стенли” в Източната конференция на НХЛ. Матю Ткачък вкара два гола за отбора на Флорида, включително и един на празна врата, за днешния успех с 5:3 като гост.

Брандън Монтур се отличи с гол и пас, а Сам Райнхарт и Стивън Лоренц бяха автори на другите два гола за победителите. Вратарят им Сергей Бобровски спаси пък 26 изстрела по посока мрежата си.

През първия период Пантерите се възползваха отново от числено превъзходство, което ги прави вече с 82.5 процента успеваемост през сезона. Картър Верфеге асистира на Ткачук за 1:0. Началото на втората част беше за домакините от Тампа Бей, които обърнаха мача до 2:1 с голове на канадеца Стив Стамкос и на Тайлър Мот. Но до края на този период зрителите видяха още един обрат. Райнхарт изравни за 2:2 след пас от Владимир Тарасенко, а Монтур даде преднина на Пантерите за 3:2. В 10-ата минута на последната третина Лоренц покачи на 4:2, но 5:10 минути преди края на срещата Светкавиците намалиха на 3:4 чрез Ник Пол. При тази ситуация вратарят Андрей Василевски излезе от леда и вместо него беше вкаран допълнителен полеви играч. Но 32 секунди преди края Ткачук открадна шайбата при разиграване на противника и нямаше проблеми да запише на празна врата третото си попадение в плейофната серия на тези два отбора за финалното 5:3.

Флорида – шампион на Атлантическата дивизия от редовния сезон, бие за четвърти пореден път регионалния си опонент като гост.

Мач №4 от серията ще се проведе в събота, като домакини отново ще бъдат Светкавиците.