Бостън победи като гост Торонто и отново поведе в серията

Бостън Бруинс се наложи с 4:2 като гост на Торонто Мейпъл Лийфси вече има аванс от 2-1 победи в плейофната битка между двата отбора в Източната конференция на НХЛ.

Брад Маршан отбеляза решителните две попадения в третия период, а освен това добави и асистенция за Джейк Дебруск. Трент Фредерик също отбеляза и Джереми Суейман направи 28 спасявания за Бруинс.

Матю Нийс и Тайлър Бертуци вкараха по един гол за Торнто. Иля Самсонов отклони 30 удара.

Мачът бе много равностоен и се реши в заключителния период. В първата третина попадения не паднаха, а през втората двата отбора си размениха по едно. Първо Матю Нийс откри за домакините след комбинация с Марнар и Едмундсон, а Трент Фредерек изравни. Само след минута и 7 секунди игра през третата част Джейк Дебръск даде аванс на Бостън при числено превъзходство на леда. Но Тайлър Бертуци изравни след десетина минути. Отговорът на гостите бе мигновен и след само 18 секунди Брад Маршан направи 3:2, а 36 секунди преди финалната сирена отново той сложи точка на спора за крайното 4:2 в полза на гостуващия тим.

Мач №4 от серията е в неделя сутринта от 3 часа българско време.