Майнц отмъкна ценна точка от Фрайбург

Фрайбург завърши 1:1 с гостуващия Майнц 05 в последна среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Михаел Грегорич даде аванс на домакините още в 6-ата минута, но Джонатан Буркарт в 40-ата изравни за гостите.

Със спечелената точка Фрайбург се изкачи на седмо място в класирането с 40 актив, а Майнц 05 се измъкна от зоната на изпадащите и има 27 на 15-а позиция. Тимът обаче е с равен брой точки с 16-ия Бохум, който в момента е в позиция за плейоф за оставане в елита.

Голът на Грегорич падна след центриране на Рицу Доан и закъсняла намеса на вратаря Робин Центнер, който позволи австрийският нападател да го изпревари и да се разпише с глава.

Центнер се реваншира с няколко важни намеси в следващите минути, а в края на полувремето тимът му успя да изравни. Антони Каси намери в наказателното поле Буркарт и той беше точен за 1:1. С точката Майнц се измъкна над чертата на застрашените от изпадане, а в следващия кръг приема друг отбор от дъното - Кьолн.