Септември не се затрудни срещу ЦСКА - София при 16-годишните

Юношите на Септември се наложиха над ЦСКА - София с 2:0 в един от най-интересните мачове от 24-тия кръг на Елитната група до 16 години. Васил Василев се превърна в герой за своя отбор, отбелязвайки и двете попадения на централния терен в 57-мо училище.

Нападателят на домакините откри резултата в 37-мата минута, а малко след почивката, с втория си гол, удвои преднината на тима от дузпа. Двубоят беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

По този начин септемврийци записаха шестия си пореден успех, с който остават на 8 точки от лидера Лудогорец. ЦСКА - София пък е на третата позиция.

Първото полувреме беше равностойно, но в 37-мата минута домакините се възползваха от грешка в защитата на противника. Димитър Ценов намери Васил Василев на отлична позиция, а за последния остана по-лесната задача - да се разпише в опразнената врата.

В началото на втората част капитанът на септемврийци Никола Генчев беше фаулиран в наказателното поле на ЦСКА - София, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Василев се нагърби с изпълнението на дузпата и с втория си гол в срещата удвои преднината на своя отбор.

До края на редовното време момчетата на Румен Трифонов потърсиха почетно попадение, но такова не падна и в крайна сметка резултатът се запази непроменен, а Септември записа шеста поредна победа.

СЕПТЕМВРИ (U16) 2:0 ЦСКА - СОФИЯ (U16)

1:0 Васил Василев (37)
2:0 Васил Василев (50-д)

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ (U16): 21. Кехайов, 19. Танев, 4. Стоянов, 6. Гюров, 22. Ангелов, 23. Петков, 9. Михайлов, 13. Генчев, 11. Ценов, 8. Челебиев, 10. Василев;