Манчини се извини на Лацио и добави: Бих напуснал дербито само със счупен крак

Героят на Рома във вчерашното дерби с Лацио се извини на феновете на градския съперник за своя постъпка след края на дербито. Защитникът отбеляза единственото попадение за победата на “вълците” с 1:0, а по време на празненствата на стадиона след мача той развя знаме с изобразен плъх на фона на клубните цветове на “орлите”.

Манчини отпразнува победата и подразни “орлите” със знаме с плъх

“Взех първото знаме, което ми дадоха. Не исках да обидя никого, така че съжалявам. Исках да празнувам след мача, без да показвам липса на уважение към никого. Поклоних се пред нашите тифози, защото те бяха фантастични. Спечелихме дербито след толкова дълго време. Това беше моето десето дерби и никога не се бях разписвал. Така че съм най-щастливият човек в света в момента. Преди всичко не бяхме печелили отдавна и затова нашите фенове заслужаваха този момент. Дори когато загубихме и отпаднахме от Купата на Италия, те ни подкрепиха. След последния съдийски сигнал голът ме направи щастлив, но най-важното е, че победихме. Дадох шортите ми на агитката, но не и фланелката, която ще си запазя до края на живота ми”, заяви Манчини след края на мача.

Италианският национал имаше физически проблеми на почивката, но въпреки това “стисна зъби” и излезе на терена за втората част. “Имах някои проблеми, но на почивката ми дадоха нещо. Бих напуснал дербито само ако съм със счупен крак. Би било твърде болезнено да гледам от трибуните. Тази победа ни изстреля на правия път, но сезонът не е приключил. Предстои да играем с Милан и Удинезе, като ни очаква напрегнат месец, така че трябва да останем здраво стъпили на земята, да мислим трезво и да продължим напред. Форца Рома”, добави бранителят.

Снимки: Imago