Леверкузен продължи с рекордите и чака титлата след седмица

Байер (Леверкузен) направи вероятно предпоследната си крачка към титлата в Бундеслигата, след като надви Унион (Берлин) с 1:0 като гост. По същото време шампионът Байерн (Мюнхен) отново се издъни - 2:3 срещу Хайденхайм, което увеличи на 16 точки преднината на отбора на Чаби Алонсо. Това означава, че ако следващата неделя “аспирините” надвият Вердер (Бремен) у дома, те ще са новите шампиони, защото след това ще има още само пет кръга.

Триумфът може да е станал факт и ден по-рано, ако Байерн е загубил домакинството си на Кьолн. На теория в играта е и Щутгарт, който е с двубой по-малко към момента.

Победата на Леверкузен сега беше девета поредна за отбора в първенството, което е нов клубен рекорд. Отделно тимът няма поражение във вече 41 срещи през сезона, с което изравнява върхово постижение на Байерн.

Победата в Берлин дойде след точно изпълнена дузпа от Флориан Виртц в 8-ата минута на добавеното време на първата част.

Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Тримел, който спря отиващата към мрежата топка след удар на Инкапие. На помощ в случая се притече ВАР, но е странно, че реферът не показа дори жълт картон на футболиста на Унион.

Точно преди тази ситуация домакините бяха останали с 10 души след второ официално предупреждение и изгонване на Робин Госенс.

Леверкузен имаше още много положения, като отправи 19 удара, но си остана само с този гол.

В четвъртък Байер се хвърля и в битките от четвъртфиналите в Лига Европа, където ги очаква Уест Хам.

За Унион това е 15-а загуба през сезона в Бундеслигата и опасната зона е само на 6 точки.