Разочароващи равенства за Фейенорд и Аякс

Шампионът Фейенорд окончателно се сбогува с надеждите си да защити титлата в Ередивизи. Отборът на Арне Слот направи нулево равенство като гост на последния в класирането Волендам и изостана на цели 9 точки от лидера ПСВ Айндховен.

Въпреки тоталната си доминация и отправените 23 удара, Фейенорд така и не можа да стигне до гол срещу тима с най-слаба защита. По този начин грандът от Ротердам прекъсна серията си от три поредни победи, а Волендам остава без победа от началото на годината и не можа да измести Витес от последното място в подреждането.

Разочарование претърпя и Аякс. Отборът на Джон ван'т Шип имаше шанс да скъси дистанцията до четвъртия в класирнето АЗ Алкмаар, но се провали в домакинството си на Го Ахед Ийгълс - 1:1. Младият защитник Антон Геи даде преднина на Аякс в 24-ата минута с дебютното си попадение за клуба, но в добавеното време Бас Кайперс, който е юноша на Аякс, изравни.

След това равенство Аякс е 5-и с 45 точки, а Го Ахед Ийгълс заема 7-ата позиция с 41. Между двата тима е НЕК Неймеген с актив от 43 точки.

В следващия кръг Фейенорд посреща Аякс на "Де Кайп".

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!