ПСВ ликува в последна секунда, нова засечка за Аякс

Почти сигурният шампион на Нидерландия ПСВ Айндховен постигна нова победа. В 26-ия кръг на Ередивизи "филипсите" се наложиха с 1:0 над Твенте, а успехът дойде буквално в последните секунди с попадение на резервата Рикардо Пепи.

Гостите оказаха голяма съпротива и се видя защо се движат на трето място в класирането. В състава на ПСВ си пролича умората след тежкия реванш срещу Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига, но финалният натиск на тима даде резултат и Пепи вкара единствения гол в двубоя след подаване на Малик Тилман в добавеното време.

Вторият Фейенорд надви с 3:2 като гост Хееренвеен. Отборът на Арне Слот създаде повече положения, но трябваше да прави късен обрат, за да се поздрави с успеха. Матс Кьолерт даде преднина на Хееренвеен, а Матс Вифер изравни до почивката след асистенция на Лука Иванушец. В 64-ата минута Кьолерт вкара втори гол за домакините, но Фейенорд не се отказа да преследва победата и я постигна с точни изстрели на Игор Пайшао (74') и Аясе Уеда (88').

Аякс навакса пасив от два гола срещу Спарта (Ротердам) и стигна до 2:2, но няма победа в 4 поредни мача във всички турнири и отново разочарова феновете си. Арно Версхурен изведе Спарта напред в 28-ата минута, а в 47-ата удвои преднината на домакините. Аякс намали чрез Чуба Акпом (65'), преди Стивън Бергвайн да донесе равенството на гранда от Амстердам в 88-ата минута. В самия край на срещата Ахметджан Каплан от Аякс получи червен картон. В класирането тимът на Джон ван'т Шип е 5-и с 41 точки.

АЗ Алкмаар срази с 4:0 като гост Волендам и стои стабилно на 4-ото място, а Утрехт се наложи с 1:0 над НЕК Неймеген и измести Фортуна (Ситард) от 8-ата позиция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!