Първата загуба на ПСВ дойде в 27-ия кръг

Убедителният лидер в Ередивизи ПСВ Айндховен допусна първа загуба от началото на сезона. Тя дойде при визитата на НЕК Неймеген от 27-ия кръг. Отборът на Петер Бош отстъпи с 1:3, но има преднина от 10 точки пред актуалния шампион Фейенорд, който днес посреща Утрехт и ще се опита да се доближи до "филипсите".

ПСВ поведе в резултата с гол на Йоан Бакайоко в 20-ата минута, но в края на полувремето домакините изравниха с точно изпълнена дузпа от Ласе Шьоне. В 49-ата минута Кодай Сано вкара втори гол за НЕК Неймеген, а в 63-ата се разписа и Сила Соу. Люк де Йонг можеше да направи последните минути драматични, но пропусна дузпа.

НЕК Неймеген постигна четвърта победа в последните си 5 мача в Ередивизи и се намира на 5-о място в класирането с 42 точки. Тимът нямаше успех над ПСВ повече от десетилетие, но демонстрира завидна ефективност и стигна до трите точки с 4 удара в очертанията на вратата и 33% притежание на топката, докато гостите отправиха цели 27 изстрела, от които 6 точни, но вкара само един гол.

АЗ Алкмаар победи с 2:0 гостуващия Витес и се доближи само на точка от третия Твенте. Спарта (Ротердам) разгроми с 4:0 Фортуна (Ситард), Го Ахед Ийгълс спечели с 3:0 домакинството си на Екселсиор (Ротердам) с 3:0, а Валвайк и Хееренвеен завършиха 0:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!