Утрехт разнебити отбора на Филип Кръстев за едно полувреме

Филип Кръстев беше титуляр за Цволе и остана на терена до 76-ата минута при тежката загуба с 1:5 от Утрехт. Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме. Това е трето поредно поражение за Цволе в Ередивизи. Отборът няма победа от началото на февруари и постоянно се смъква в класирането, като се намира на 14-ото място с 28 точки.

В предишния кръг Кръстев вкара красив гол на гранда Аякс и днес заслужи да започне от първата минута, но не успя да помогне на тима си да избегне загубата. Сам Ламерс откри резултата в 47-ата минута, а в 49-ата далечен удар на Йенс Торнстра спря в мрежата на гостите. Ленарт Ти върна надеждите на Цволе в 60-ата минута, но Исал Лидберг (77', 79') и Адриан Блейк осигуриха гръмкия успех на Утрехт, който измести Спарта (Ротердам) от 8-ото място.

Треньорът на Цволе Джони Янсен трябваше да прави 4 принудителни смени заради контузии. Един от футболистите, които получиха травма, е бившият защитник на ЦСКА - София Томас Лам.

В следващия кръг Филип Кръстев и компания посрещат намиращия се в зоната на изпадащите Екселсиор (Ротердам) в опит да прекъснат негативната си серия.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!