Филип Кръстев титуляр при загуба на Цволе

Българинът Филип Кръстев бе сред стартовите 11 за клубния си Цволе при загубата с 1:3 от тима на Фортуна (Ситард) в среща от 26-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Голвете за победителите отбелязаха Кай Сирхуйс (37'), Джъстин Лонвайк (60') и Алесио Да Круз (90'+1'), а почетното попадение за гостите отбеляза Ленарт Ти (90'+3')

Поражението остави отборът от централна Нидерландия на 13-тото място в класирането и само на 6 точки от опасната зона. Съперникът от своя страна измести съставът на Утрехт временно от осмото място, което дава право на участие в плейоф за участие в предварителните кръгове на третия по значимост европейски клубен турнир - Лига на конференциите.

Кръстев започна срещата на терена още от първия съдийски сигнал и напусна на полувремето, когато бе заменен от нападателя Кай де Роой.

Срещата започна с домакински натиск, а Филип Кръстев действа с изключителен хъс, което за съжаление доведе до няколко нарушения от страна на талантливия българин. Той обаче не бе санкциониран с картон.

Половин час след началото съотборниците на Кръстев за първи път пропукаха коравата халфова линия на съперника и за първи път опитаха да поразят вратата на стража Майкъл Верипс. Това направи Веланас, който изпълни много силно пряк свободен удар, а Верипс внимаваше и изчисти в ъглов удар.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така се стигна до 37-ата минута, когато подаване прехвърли цялата отбрана на Цволе и намери Кай Сирхуйс, който засече с глава и откри резултата. Малко след това домакините имаха и претенции за дузпа, но те не бяха уважени от съдията и двата отбора се оттеглиха на почивката при минимална преднина за домакините.

Въпреки офанзивната смяна, която предприе треньора на Цволе - Джони Янсен, със смяната на Кръстев между двете полувремена, нещата не се промениха особено и играчите на Фортуна продължиха да доминират, бидейки по-креативния тим на терена. Това логично доведе до втори гол в мрежата на гостите, който падна час след началото. Ново центриране хвана отбраната на гостите неподготвена и Джъстин Лонвайк се справи блестящо, давайки комфортна преднина на съотборниците си.

До края преобладаваха физическите единоборства, като гостите опитаха териториален натиск, но не стигнаха до нищо повече освен няколко ъглови удара. Вместо това инкасираха и трети гол, което се случи в четири минутното добавено време, когатоДа Круз завъши подобаващо акцията на Иво Пинто, който асистира.

Все пака гостите стигнаха до почетен гол, като организираха бързо атака след подновяването на играта и Ленарт Ти преодоля стража Верипс с уар в долния десен ъгъл.

Така отборът на Цволе не успя да спечели в шести пореден шампионатен двубой, докато съперниците им от Фортуна (Ситард) вече четири последователни мача от Ередивизи не познават вкуса на загубата.

Снимки: Imago