Филип Кръстев блесна със страхотен гол срещу Аякс

Българският национал Филип Кръстев отново показа, че се намира в добра форма. След като в началото на седмицата атакуващият халф вкара дебютния си гол за “лъвовете” при ремито с Азербайджан, днес той отбеляза страхотно попадение при домакинската загуба на неговия клубен тим Цволе с 1:3 от Аякс в мач от 27-ия кръг на Ередивизи.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Кръстев се появи на терена в 67-ата минута, заменяйки Елиано Райндерс, и само пет минути по-късно се разписа за 1:2. Родният играч пое топката на около 40 метра от вратата, нахлу в наказателното поле, финтира Бенямин Тахирович и със своя шут прати топката покрай Яспер Шенделаар за дебютния си гол с екипа на "сините пръсти". Домакините можеха да вкарат още две попадения в 79-ата минута и добавеното време, съответно чрез Силвестер ван дер Ватер и капитана Брам ван Полен, но те бяха отменени заради техни засади.

Що се отнася до попаденията на амстердамци, Кристиан Хлинсон (12’) откри резултата с удар от воле, а останалите два гола на гостите бяха дело на Чуба Акпом (24’, 84’), като първия дойде след рикоширал шут, а вторият след отлична атака на тима.

Така Аякс прекрати серията си от четири мача без победа във всички турнири, изкачвайки се на петата позиция в Ередивизи с 44 точки. От друга страна, Цволе е с пет загуби и две ремита в последните си седем срещи, така че се движи на 13-ото място в класирането с 28 пункта.

Снимки: Imago