Малкият син на легенда на ПСВ подчини Аякс

Отборът на АЗ Алкмаар за втори път през настоящия сезон надви Аякс, като този път спечели домакинството си на този противник с 2:0 в дербито от 23-тия кръг на Ередивизи.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В герой за домакините се превърна лявото им крило Рубен ван Бомел, който е син на легендата на ПСВ Айндховен Марк ван Бомел. 19-годишният талант отбеляза и двата гола за своя тим в мача. В 7-ата минута той беше точен с шут по земя от границата на наказателното поле след своя солова акция. В 67-ата минута Ван Бомел отново се разписа с удар по земя, този път след асистенция на резервата Майел Лахдо. В 88-ата минута Брайън Броби върна едно попадение за амстердамци, но то беше отменено от ВАР заради негова засада.

Така АЗ Алкмаар запази четвъртото си място в класирането с актив от 42 точки, като няма нито една загуба в последните си шест шампионатни мача срещу този опонент. От друга страна, Аякс остана на петата позиция с 36 пункта, като тимът не е победил в редовното време на нито един от последните си шест двубоя във всички турнири.

Снимки: Imago